free one page website templates
Mobirise

Doprovod k porodu

  1. Doprovázím ženy tam, kam si přejí. Tedy do porodnice, ale i k domácím porodům (pokud je tam také porodní asistentka). 
  2. Doprovázím porvorodičky, druhorodičky, vícerodičky, ženy s miminkem koncem pánevním, s dvojčátky, po jednom i více císařských řezech.
Doprovod k porodu je služba, která nahrazuje tradiční uspořádání, kdy každá žena dříve měla ve svém okolí přirozeně ženy, které s ní cestu těhotenstvím a porodem sdílely a podporovaly ji. Porod je velice intenzivním prožitkem v životě ženy a způsob, jakým prožije svůj porod určuje, zda se pro ni stane posilujícím nebo naopak traumatizujícím zážitkem. Ženská empatická podpora dává ženám šanci právě na to, aby svůj porod prožily hezky, radostně, vědomě a rády na něj později vzpomínaly.
Můj doprovod k porodu v sobě zahrnuje pohotovost, která začíná 14 dní před stanoveným termínem porodu a trvá až do porodu. V průběhu porodu jsem stále se ženou, nikam neodcházím a podporuji ji v její vlastní práci s porodem. Ženě pomáhám masážemi, uklidněním, polohováním...pomáhám jí komunikovat s personálem nemocnice. V žádném případě nenahrazuji partnera a z porodního sálu ho nechci "vystrnadit". Naopak ženu a partnera doplňuji a tvořím s nimi jeden tým.
K tomu, abych mohla ženu dobře podpořit, potřebuji ji dostatečně znát. Z tohoto důvodu, pokud si žena přeje můj doprovod k porodu, chci, abychom se před ním potkaly minimálně 3x.

Věděli jste, že porod s dulou znamená:

  1. o 39 % vyšší pravděpodobnost, že porod nebude ukončen císařským řezem
  2.  o 35 % vyšší pravděpodobnost spokojenosti s porodem
  3.  o 15 % vyšší pravděpodobnost spontánního vaginálního porodu
  4.  o 10 % nižší pravděpodobnost potřeby použití medikace na tlumení bolesti

Pokud váháte, tak se nebojte ozvat. Nabízím 20minutové "oťukávací" setkání zdarma, na kterém uvidíte, jak si sedneme a zda chcete porod prožít s mojí podporou.

Adresa Centra pro těhotné

Palackého nám. 1546
Hořovice

Kontakt

E-Mail: adela@porodsdulou.cz       Tel: + 420 732802345

Odkazy

www.adelalancova.cz
www.hypnoporod-kurzy.cz
www.pujdukporodu.cz