free landing page html templates
Mobirise

Doprovod k porodu

Doprovod k porodu je služba, která nahrazuje tradiční uspořádání, kdy každá žena dřívě měla ve svém okolí přirozeně ženy, které s ní cestu těhotenstvím a porodem sdílely a podporovaly ji. Porod je velice intenzivním prožitkem v životě ženy a způsob, jakým prožije svůj porod určuje, zda se porod pro ženu stane posilujícím nebo naopak traumatizujícím zážitkem. Ženská empatická podpora dává ženám šanci právě na to, aby svůj porod prožily hezky, radostně, vědomě a rády na něj později vzpomínaly.
Můj doprovod k porodu v sobě zahrnuje pohotovost, která začíná 14 dní před stanoveným termínem porodu a trvá až do porodu. V průběhu porodu jsem stále se ženou, nikam neodcházím a podporuji ji v její vlastní práci s porodem. Ženě pomáhám masážemi, uklidněním, polohováním...pomáhám jí komunikovat s personálem nemocnice. V žádném případě nenahrazuji partnera a z porodního sálu ho nechci "vystrnadit". Naopak ženu a partnera doplňuji a tvořím s nimi jeden tým.
K tomu abych mohla ženu dobře podpořit, potřebuji ji dostatečně znát. Z tohoto důvodu, pokud si žena přeje můj doprovod k porodu, chci abychom se před ním potkaly minimálně 3x.

Porod s dulou znamená:

  1. o 39 % vyšší pravděpodobnost, že porod nebude ukončen císařským řezem
  2.  o 35 % vyšší pravděpodobnost spokojenosti s porodem
  3.  o 15 % vyšší pravděpodobnost spontánního vaginálního porodu
  4.  o 10 % nižší pravděpodobnost potřeby použití medikace na tlumení bolesti